Максим (maksymus) wrote in ua_etymology,
Максим
maksymus
ua_etymology

Підсумки правописного опитування

 
В опитуванні про мовну норму за тиждень взяли участь 155 активних відвідувачів спільноти. Загалом переміг здоровий консерватизм. Зміни учасниками оцінюються як потрібні, але не на часі. При цьому жоден проблемний пункт, що їх висувають наші реформатори, не здобув підтримки більшості.

Однак, картина неоднозначна. Серед запропонованих варіантів був прехідний. І саме він демонструє складнішу картину, ніж просто відхилення пропозицій. В опитуванні не уточнювалося, що саме мається на увазі у випадку «впровадити як паралельний варіант». Цю відповідь загалом можна інтерпретувати як незаперечення проти зміни норми, аби їх не чіпали. (Хоча хто-хто, а українці, переживаючи наслідки політреформи, мали б двічі подумати, перш ніж переносити правописні війни всередину правописного кодексу.)

Найбільш непідтримані пункти: б’юро, проєкт, Европа, инший, тона-мана та мая-фоє. Дещо більшу прихильність мали пропозиції впровадження етеру, радости. Складна картина спостерігається у випадку -ія-. Майже прийнятними виявилися пропозиції дозволити відмінювання -о та написання -ав-. Також більшість учасників висловилися за розширене вживання літери ґ.

Цікавий результат, який потребує окремого обговорення, дає «правило дев’ятки». (Зізнаюсь, найнеприйнятніша пропозиція особисто для мене.) За байдужості третини учасників, чого в інших пунктах не спостерігалося, тут відносну більшість здобув варіант зміни норми.
 
Tags: Правопис
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 31 comments